Volejte +420 604 706 756
získejte kalkulaci zdarma

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.

MontážBěhem instalace našeho okapového systému ocení každý montážník vlastnosti, které s sebou přinášejí vysoký komfort montáže a úsporu času. Jedná se o systém, kde se jednotlivé prvky spojují například pomocí upínacích patentů, které společně s těsněnícím materiálem zaručují pevný a těsný spoj. Z hlediska rychlosti montáže je důležité, že většinu prvků lze osadit během pár vteřin, bez nutnosti tmelení, či letování. Jakou časovou úsporu to tedy přináší?

Porovnání montáže dvou typů žlabových čel

1. Instalace čela u běžného okapového systému

Pro upevnění tradičního okapového systému je potřeba operlovat konec žlabu, a to s patřičnou přesností tak, aby si na připravenou hranu čelo dobře sedlo. Poté je zapotřebí pomocí kleští či kladiva dostatečně uzavřít čelo po celém obvodu, aby se vytvořil pevný a těsný spoj. Jakmile je tato část montáže dokončena, je nutné přetmelení v místě spoje. Instalace tohoto typu čela potrvá 10 - 15 minut a výsledek nemusí být příliš uspokojivý. Díky pracovnímu postupu a velmi nekvalitní povrchové úpravě došlo ke značnému poškození jak čela, tak i podokapního žlabu. Pokud první pokus proběhne neúspěšně, jste nuceni opětovně zastřihnout hranu žlabu, použít nové čelo a celé si to zopakovat. Představte si, že na Vás u reálné montáže čekají minimálně další tři žlabová čela.

2. Náš okapový systém - OkapyExpert

Instalace žlabového čela od nás probíhá zcela jinak. Pevnost a těsnost čela zajišťuje jeho profil, který se jednoduše natlačí na konec žlabu. Čelo se nasazuje pro levou i pravou stranu zvlášt zvenčí a proto vypadá okap uceleně a velmi pěkně. Osazení toho čela zabere 10-20 vteřin.

3. Co to vše znamená...?

Pokud si tedy spočítáte, že budete instalovat okapový systém na rodinný dům se sedlovou střechou, což znamená 4ks žlabových čel, v případě obyčejného systému bude montáž čel trvat cca 60minut (v případě, že se vše podaří napoprvé) a v případě našeho systému necelou minutu! O necelých 59 minut dříve a se zcela jiným výsledkem po estetické stránce, bez poškození povrchu a snadnosti montáže. Podobné rozdíly v montáži by jste jistě nalezli i u ostatních komponentů a finální úspora času by tak byla ještě větší.