Volejte +420 604 706 756
získejte kalkulaci zdarma

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.

MateriályHliník

Hliníkové okapy je možné pořídit v široké paletě barev, a proto jsou vedle funkčního i zajímavým estetickým doplňkem domu. Hliník je opatřen komaxitovým nátěrem, což je prášková vypalovací barva, která je velmi odolná a stálá. Hliníkové okapy se vyznačují životností okolo 70 let. Velkou výhodou je i nízká hmotnost, která usnadňuje instalaci celého systému a zároveň nezatěžuje střechu.

Titanzinek

Titanzinkové okapy jsou vhodnou variantou do oblastí zatížených chemickými vlivy, které způsobují nevzhledné černání okapů (Právě černání může být jedinou nevýhodou měděných okapů.). Titanzinkové okapy stejně jako okapy měděné nerezaví a jejich pořizovací cena je dokonce o něco nižší. Nepotřebují další údržbu a životnost se opět pohybuje okolo 50 let. Nevýhodu je obtížné zpracování tohoto materiálu, proto není u klempířů příliš oblíbený.

Měď

Pořizovací cena měděných okapů je větší, avšak tato investice se vyplatí, protože měděné okapy mají poměrně dlouhou životnost, která může být 50 let a výše. Tato investice je navíc konečná, protože měděné okapy nevyžadují žádnou náročnou údržbu v podobě nákladných nátěrů. Měděné okapy mají zpočátku načervenalou lesklou barvu a časem získají zajímavou modrozelenou patinu. Nevýhodou měděných okapů může být ale přehnaný zájem zlodějů, proto se nehodí na nestřežená a zároveň dobře dostupná místa.

Ocel

Ocelové okapové systémy jsou vyráběné z kvalitního ocelového plechu o tloušťce 0,6 až 0,7 mm, který je povrchově upraven polyuretanem s polyamidovými zrny, což významně zvyšuje odolnost plechu. Ocelové okapy jsou tedy vysoce odolné, tepelně i barevně stálé a odolné vůči korozi. Kompletní okapový systém je vypracovaný do nejmenšího detailu a jeho montáž je velmi jednoduchá. Svou velmi dlouhou životností okolo 40 let a bezúdržbovostí patří ocelové okapy s polyuretanovou úpravou povrchu k těm nejoblíbenějším. Před začátkem zimy je navíc snadno sejmeme a na jejím konci opět nasadíme. Jde o praktickou stavebnici.